Домашен крем за проблематична кожа

23 декември, 20110
1

Кожата на лицето ви е многу чувствителна и затоа ако не се грижите добро за неа, таа ви се „одмаздува“. И наместо да го купите наредниот козметички производ, свртете се кон природата. Ви предлагаме природна рецепта со чија помош ќе се справите со проблематичната кожа.

Овој ноќен крем ќе ви помогне да ја смирите кожата и да ги отстраните флеките и акните, воспоставувајќи нормален pH баланс на кожата.

Потребни ви се 2 лажици алое гел, 90 мл масло од грозје или бадеми, 30 мл течен ланолин, 60 мл вода од рози. Ланолинот се топи и се додава на останатите составки кои претходно ќе ги обработите на блендер. Содржината ставете ја во кутија што добро се затвара и чувајте ја во фрижидер. Се мачка лицето секоја вечер пред спиење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma