Doutzen Kroes избрана за лет во вселената во 2014

15 април, 20110
doutzen-kroes

Атрактивната манекенка, еден од ангелите на Victoria’s secret е избрана за пат во вселената во 2014 година. Една туристичка агенција од нејзината земја која организира вакви аранжмани ја избра токму неа за овој лет.

Таа е премногу возбудена за престојниот лет и изјавила: Едвај чекам да дојде време кога ќе полетаме. Од секогаш сум ја сакала мојата работа затоа што ми овозможила да посетам многу убави места. Но, ова дефинитивно е нешто најубаво. Мојата желба да ја видам земјата од вселената ќе биде исполнета.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi