Дознајте ја кремата за лице која Кејт ја користи

23 јуни, 20110
KateMiddleton_ARKGalaKensingtonPalace9thJune20117

Кејт Мидлтон е прогласена за модна икона. Таа важи за дама која навистина се грижи за својот изглед и секогаш изгледа убаво и негувано. Долго време беше поставувано прашањето која козметика ја користи Кејт. Папараците сепак успеале да ја завршат работата. По една свечена вечера, на која присуствувала Кејт, се упатила кон една парфимерија каде си купила крема за лице.

Неверојатно, но таа користи крема која во Британија чини само 5 фунти. Станува збор за кремата Nivea Visage Pure and Natural.

По ваквата информација, и продавачот во парфимеријата изјавил дека таа била одличен муштерија. Била многу пријатна и расположена за разговор. При тоа изразиле благодарност до Кејт што ја избрала токму нивната продавница.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma