Дознајте кој се ќе пее во чест на Мајкл Џексон!

12 август, 20110
michael-jackson-wallpaper41

Менаџментот задолжен за организацијата на концертот кој ќе се одржи во чест на починатиот поп пејач Мајкл Џексон, во четвртокот потврди дека пејачката Кристина Агилера е една од изведувачите на овој концерт.

На листата на изведувачи се најдоа и: Леона Луис, Крег Дејвид, Смуки Робинсон, Си Ло, JLS…

Ова е само почеток на листата изјавил член од менаџментот. Листата е многу подолга од ова, вели тој во изјавата. Инаку оваа листа е одобрена и од мајката на трагично починатиот пејач Мајкл Џексон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi