Дознајте сè за Хари Потер

24 јуни, 20110
POTTERMORE-WEBSITE

Џоана К. Роулинг откри што сè ќе им биде достапно на фановите за “ мистериозниот “ нов сајт на Хари Потер.

“ Pottermore “ ќе биде оаза за љубителите на Хари Потер, најавила таа.

Освен оваа информација таа на новинарите им изјавила и дека дефинитивно нема да пишува осма книга за Хогвортс. Завршив со Хари. Беше забавно додека траеше, но ова е крајот, изјавила Џоана.

Сајтот од октомври ќе биде достапен за сите и на него ќе ги има интернет изданијата на сите книги, но и друг материјал поврзан со Хари Потер, на неколку светски јазици. Пристапот на сајтот ќе биде бесплатен со самата регистарција, но превземањето на кинигата нормално ќе се наплатува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi