Драматични моменти за напаѓачот на Челзи

16 април, 20110
w

Граѓанската војна која се води на Брегот на Слоновата Коска добила на публицитет и интересирање на светската јавност поради нападот на куќата каде што живеат родителите и роднините на познатиот напаѓач на Челзи Дидиер Дрогба.

Родното место на Дрогба, селото Гуибероу било нападнато од бутовниците на чело со Alassanea Ouattara каде што биле палени и рушени куќите, на мета се нашла и родната куќа на Дидиер Дрогба поради тоа што наводно семејството на Дрогба го подржувало диктаторот Laurenta Gbagboa.

Дидиер Дрогба и јавно повика на прекин на борбите во неговата родна земја каде што 1500 луѓе ги загубија животите а повеќе од милион морале да ги напуштат домовите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi