Драматично спасување на невеста самоубиец

18 мај, 20110
03
Дваесет и двегодишна девојка од Кина, облечена во невестински фустан, се обидела да се самоубие скокајќи од прозорец на една седумкатна зграда во кинеската провинција Џилин, јави “Ројтерс“, пренесува Нетпрес.
Несреќната девојка, која висела на прозорецот, буквално во последен момент ја спасил локален полицаец.
Според пишувањата на локалните медиуми, девојката се обидела да се самоубие откако нејзиното момче, со кого била во четиригодишна љубовна врска, ја оставило среде подготовките за венчавката.
Вo текот на инцидентот младата Кинескиња не била повредена.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma