Дрогба оди преку барата?

3 април, 20110
qqq

Напаѓачот на Челзи, Дидие Дрогба е предмет на шпекулации според кои би можел да се пресели во Америка од следната сезона.

Тој сите свои опции ќе ги разгледа на крајот од сезонава, а во Америка се говори дека е една од главните мети на директорите на МЛС лигата.

Фернандо Торес го загрози неговиот статус во Челзи, па преговорите за продолжување на договорот на уште две години со “сините” наводно би можеле да пропаднат.

Дрогба веќе разговарал со првите ѕвезди во МЛС лигата, Дејвид Бекам и Тиери Анри, кои му ги пренеле своите искуства од Америка.

Ерик Кантона е спортски директор на Космос, па би можел да биде главен фактор во убедувањето Дрогба да замине во САД.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi