Дру Баримур режира романтична комедија

16 март, 20110
drew kako reziserka

Американската актерка Дру Баримур по втор пат во својата кариера ќе седне на режисерското столче. Нејзиниот најнов филм, кој таа ќе го режира е наречен “How to be single”.

Тоа ќе биде приказна за љубовниот живот и прекините на група њујоркчани во период од десет години. Филмот ќе биде сниман по истоимениот роман на Лиз Тучило од 2008 година. Сценариото го адаптирале Марк Силверстајн и Аби Кон. Дру Баримур како режисерка дебитираше во 2009 година со филмот “Whip it”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi