Најскапото куче во светот

16 март, 20110
the-worlds-most-expensive-dog-1431-1300253422-17

Запознајте го Биг Сплеш, 11 месечното куче, тибетски мастиф кој тежи преку 80 килограми и е најскапото куче во светот. Неодаман беше продадено за 1.5 милиони долари. Кучето го купил Кинески милионер.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma