Дру Баримур во трогателен филм за загрозените китови!

24 септември, 20110
big-miracle01

„Universal Pictures“ направи премиера на првиот трејлер за филмот „Big Miracle“ во кој главната улога ќе ја има Чарлиевиот ангел, Дру Баримур. Видеото ни дава да поглнеме како 36-годишната актерка се бори за да спаси еден вид на истребени китови на Аљаска.

Во делови од филмот, актерката си игра со морските животни, ги допира и нурка со нив. Таа е и лидер на една кампања за заштита на животните, а слоганот гласи: Понекогаш китовите се малку ранливи и им треба нашата помош“.

Овој филм е инспириран од една вистинска приказна која се случила во текот на Студената војна. Централното дејство е околу една волонтерка на „Greenpeace“ и еден репортер кои здружуваат сили со американската и советската влада, а целта им е да спасат едно семејство прекрасни сиви китови кои се заглавени во мраз кој брзо се развива на Арктикот.

Дру ја игра волонтерката, а Џон Красински е репортерот. Филмот треба да пристигне во светските кина на 3-ти Февруари 2012 година.

Еве го и трејлерот:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi