Учете на туѓи грешки! Грешки кои жените ги прават на првиот состанок

24 септември, 20110
ljubov i seks 2

Занемарување на предупредувачките знаци

Тој ви го одложил состанокот повеќе од два пати ? Дали за време на разговорот почнал да зборува за бившата девојка? Дали е безобразен спрема келнерката? Понекогаш толку сакаме некој да биде идеален така што не ги приметуваме неговите недостатоци кои покасно ќе претставуваат проблем во врската.

Пребрзо “попуштате”

Што значи тоа ? Да дадете се од себе на првиот состанок. Дури и ако е згоден за да полудите и ако хемијата помеѓу вас е таква што чуствувате електрицитет како пука во воздух – воздржете се. Освен бакнежи ( со кои ќе му дадете до знаење дека сте заинтересирани ) оставете вашата сексуална хемија да мирува. Така дефинитивно ќе посакате да се видите повторно, а и добро познатиот факт дека сè што се чека е послатко.

Заборавивте да се забавувате

Имате совршена фризура, маникир и шминка. Вашиот избор на облека од модни списанија а дури и сте размислувале за темата на разговор. Морате да запамтите дека би требало да бидете мистериозни и интересни, останете трезни, и да не заборавите не зборувајте за вашиот поранешен дечко….Затоа опуштете се, не мора се да биде совршено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi