Две лица загинаа во сообраќајка на патот Велес – Градско

3 јуни, 20110
MVR

Две лица загинаа, а две се повредени во сообраќајна несреќа кај патот Велес – Градско.
Според првичните информации од МВР, двете лица починале веднаш а другите две се повредени и пренесени во велешката болница.
Увид на лице место извршува ЈО, екипи на МВР а повеќе информации околу идентитетот на лицата, марките на возилата и причините за сообраќајката се најавуваат за подоцна.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma