Две најдобри кама сутра пози

26 август, 20110
Kama-Sutra-W

И совршените пози во сексот можат да бидат сосема различни со мали промени. Многумина ќе кажат што има тука да се додаде, но на комбинациите им нема крај. На некои сите пози им се здосадени, а некои сакаат да пробаат нешто ново.

Но, она што е вистина дека нема златно правило кое кажува дека сексуланиот живот мора да се сведе на 3 или три  4 пати постојано да вртите во круг. Исто така и на изглед обичните пози можат да станат многу интересни. Битно е да внесете само мала измена за да почне да даде неверојатно поинаква слика.

Некои пози се одлични за да добиете совршен оргазам и ве фрлаат во екстаза и не треба да бидете агилни за да бидете во можност да ги исполните. Овој пат за вас одбравме позната поза, но со ситни промени кои гарантираат дека ќе ве доведат до сосема ново издание во кревет.

“Кауч” дружење

Израдувајте го една вечер и потполно голи седнете до него додека гледа филм. И немојте тука да застанете. Поместете се назад и легнете на неговите нозе, а рацете ставете ги на подот. Раширете ги своите бутови и така сами одредувајте ја тактиката  во сексот, а он нека ви помага со рацете. Оваа поза е совршена бидејќи вие имате контрола и одредувате колку ќе се движите брзо и енергично. Покрај тоа, во оваа поза вашето тело ќе изгледа совршено –рамен стомак, а градите големи. Совет плус- со прстот нека ви го допира клиторисот – совршен оргазам е  100 % .

Ножици

За оние кои сакаат страствен секс на столот во кујната, на работа- ви ја предлагаме оваа поза. Она што е различно е позицијата на нозете. Нозете кои вообичаено би биле на неговите рамена, испружете ги, а он нека ве држи за глуждовите.Нека ги рашири вашите нозе и нека навлезе во вас во исто време, тогаш нека помине и повторно нека ви ги рашири- во исто време додека влегува во вас. Оваа поза е супер затоа што движењата на ножици на нозете, ќе ви дадат и на вас и на него совршен осет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma