Двојниот напад во Норвешка низ илустрации

29 јули, 20110
165436807

Минатиот петок се случи еден од најкрвавиот напад во историјата на Норвешка, каде загинаа многу луѓе, особено млади лица во два одвоени напади.

Едниот беше подметнатата бомба во центарот на Осло, пред зградата на Владата. А вториот беше на островот Утоја, 31 километар од Осло, каде беше оргнизиран летен камп за млади на Лабуристичката партија.

Нападите ги призна монструмот Андрес Бреивик, а според норвешките закони тој се соочува со максимална казна затвор од 30 години.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit