Џастин Tимберлејк

4 јули, 20110
justin105

Џастин Рандал Tимберлејк е роден 31 Јануари, 1981. Тој е американски пејач, текстописец, продуцент, танчер и глумец. Има освоено шест Греми награди и една Еми награда.

Џастин Tимберлејк влезе во светот познатите како пејач на групата N Sync. Во 2002 година го издаде својот деби соло албум, кој се продаде во повеќе од 7 милиони копии низ целиот свет. Tимберлејк вториот соло албум FutureSex / LoveSounds го издаде во 2006 година од кој излегоа хитовите SexyBack, My Love и What Goes Around. Од албумот исто така излегоа топ 20 хит синглови: Summer Love, LoveStoned и Until the End.

До јануари 2009 година, FutureSex / LoveSounds има продадено повеќе од 9 милиони примероци. Со своите први два албума, Tимберлејк има продадено повеќе од 18 милиони копии ширум светот, а повеќе од 55 милиони како еден од пејачите на бендот N Sync.

http://www.youtube.com/watch?v=qhQOF433324

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit