Џеф Бриџис снима албум

20 април, 20110
jeff-bridges

Оскаровецот Џеф Бриџис работи на својот нов албум кој ќе биде негово  првенче за некоја голема дискографска куќа.Албумот кој Бриџис ќе го снима за ЕМИ, ќе го вклучува оригиналниот материјал создаден во соработка со продуцентот, композиторот и музичарот T-Bone Burnett, со кого работеше на филмот “Crazy Heart”. Џеф за главната улога на пропаднат алкохоличар и кантри преа  во “Crazy Heart”, доби Оскар, а Burnett за  најдобра оригинална песна. Датумот кога ќе се издаде албумот се уште не е е познат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma