Џек Вајт и неговата сопруга прават забава, а поводот е развод

11 јуни, 20110
dzek-vajt-i-karen-elison

Рокерот Џек Вајт се разведува по шест години брак од својата сопруга, манекенката Карен Елисон. По тој повод тие ќе прават забава, за која им испратиле покани на своите најблиски пријатели и роднини.

Причината за разводот не се кажани, но инетересно е што тие двајцата го слават разводот. На забавата ќе има многу алкохол, сликање и спомени, изјавиле Вајт и Елисон.

Инаку тие се венчале во 2005 година, а од нивната заедничка љубов се родиле две деца.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi