Џерард Батлер за малку ќе сурфал во рајот:(

20 декември, 20110
0

Поточно, амбициозниoт Џерард Батлер сурфал на најопасната плажа за сурфање во заливот Pillar Pint Harbor јужно од Сан Франциско. На истото место животите ги изгубија едни од најдобрите сурфери во светот, а речеиси истото ќе му се случело и на Батлер кога тој бил покриен од огромен бран, и се задржал по вода неколку минути. Трудејќи се повторно да излезе на површината актерот бил поклопен од уште четири помали бранови.
Батлер бил брзо извлечен од водата и веднаш бил префрлен во блиската болница каде што бил задржан на понатамошно лекување.

“Џерард се чувствува добро, и сè ќе биде во ред со него”, изјавил близок пријател на актерот.

Новата улога на Џерард Батлер за која речиси ќе го загубел животот е онаа во филмот Man of Mavericks која на големото платно ја претставува трагичната животна приказната за еден млад сурфер по име Џеј Mориарити кој со 16 години бил најдобриот сурфер во светот, а шест години подоцна го изгубил животот нуркајќи во близина на Малдивите .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma