Џибони влезе во листата на 15-те најдобри пејачи на светот

12 јуни, 20110
gibonni

Новинари на познатиот “Los Angeles Times” направиле список под името “Светот е нашата музичка листа“, каде 15 музичари од целиот свет поради гласовните интерпретации би требалo да бидат мега популарни во целиот свет.

Добитникот на 5 награди Порин на оваа листа се нашол поради неговиот хит “Čemu se nadaš srce moje”, станува збор за познатиот хрватски пејач Џибони.

Во прилог видеото од песната “Čemu se nadaš srce moje”.

Покрај Џибони на списокот се нашле следниве артисти: Junior Boys, Thais Gilin, Sons and Daughters, Nowlenn Leroy, Kim Petras, Vinicio Capossela, Skero, The MOOoD, Just a Band, Juliana Down, Jamie Hutchings, Eason Chan, Scratch 22 i LLW.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi