Џиновска покривка над Фукушима

28 јуни, 20110
0316-Fukushima-NUCLEAR-CRISIS_full_600

Џиновска заштитна покривка ќе биде изградена над првиот реактор од оштетената јапонска нукеларна централа, која беше погодена од катастрофалниот земјотрес и цунами оваа година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/