Џоли “цмиздри” Бред ја теши..цела Босна на нозе..Абе Босанците фестивал направија алоо:) А ние? :(

31 јули, 20110
1

Анџелина Џоли и Бред Пит беа оние кои го затворија Сараевскиот филмски фествал и предизвикаа огромна еуфорија. Анџелина не можела да ги контролира емоциите и заплакала на црвениот тепих, кога и била врачена наградата “ Почесно Срце Сарајева”. По тоа таа била наградена и со громогласен аплауз. На последната вечер од фествалот холивудскиот брачен пар се сликал со сите гости, делеле автограми…

И покрај сите критики и забрани кои ги добиваше Анџелина заради содржината на филмот, сепак сараевчани одлично го пречекаа брачниот пар.

На последната вечер од фестивалот Анџелина беше изненадена што ја доби специјалната награда “Почасно Срце Сарајева”, емоциите тешко ги контролирала.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit