Џон Бон Џови отвори хуманитарен ресторан:) Да не сака и,,он,, во политика?!:)))

20 октомври, 20110
uuuu

Рок музичарот Џон Бон Џови и неговата сопруга Дороти отвориле ресторан  под името “,”Soul Kitchen” во кој гостите ќе плаќаат за храната, онолку колку што имаат пари.

Во реасторанот на менијата не можете да најдете цени,  а на гостите ќе им се нуди квалитетна храна. На секоја маса има плик во кој гостинот ќе остави онолку пари колку што може да остави( колку што му дозволува џебот).

Во ресторанот можат да јадат и лица кои немаат пари, но ќе мора и да поработат во него.

Овој ресторан е финансиран од фондацијата на Бон Џови под името “Soul”, која има изградено 260 домови за луѓе кои имаат ниски лични примања.

“” Кога слушнав дека секој шести жител на земјата оди во кревет гладен, мислев дека тоа ќе биде следното нешто за што ќе се погрижи мојата фондација “, изјавил Бон Џови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş