Џорџ Клуни и Елизабета Каналис повеќе не се заедно

23 јуни, 20110
110625_2010-golden-globes-red-carpet-george-clooney-and-elisabetta-canalis-best-dressed-couple

Џорџ Клуни и неговата девојка Елизабета Каналис ставија крај на својата долгогодишна врска. Најпосакуваниот ерген и италијанската убавица ја испратиле оваа вест во соопштение кое било испратено до американските медиуми. “Ние веќе не сме заедно. Ова за лична работа и се надеваме дека ќе ја почитувате нашата приватност”, пишува во соопштението. Сеуште не е познато зашто парот ја прекинале врската.

Не е познато поради што ја прекинале врската, бидејќи неодамна се видени заедно на вечера, Елизабета на почетокот на месецот во италијанскиот магазин “Chi” изјавила дека и е многу убаво во врската со Клуни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma