Силен земјотрес во североисточна Јапонија

23 јуни, 20110
Earthquake
Земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтеровата скала денес го погодил североисточниот дел на Јапонија, но за сега нема извештаи за евентуални штети или повредени лица.
Било издадено и предупредување за цунами, а властите ги предупредиле жителите во областа која беше погодена од разорниот земјотрес на 11 март да бидат внимателни и да очекуваат одрони на земјиштето и кал.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma