Рома го откупи Бориело

23 јуни, 20110
CALCIO: SKY, BORRIELLO ALLA ROMA ORA E' UFFICIALE

Рома одлучи за 10 милинои евра да го откупи од Милан напаѓачот Марко Бориело. Овој 29-годишен голгетер минатата сезона ја мина на позајмица во редовите на тимот од Рим, а притоа се усогласени сите детали околу евентуалниот откуп.

Бориело минатата сезона на 34 меча постигна 11 погодоци во Рома, а оваа сезона се очекува да прикажува што подобри игри, можеби и во тандем со Бојан Кркич, за кого е испратена понуда до Барселона.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma