Џорџ Клуни како сериски убиец

4 јануари, 20110
george_clooney_01

Џорџ Клуни во новиот филм ќе ја игра улогата на сериски убиец. Се работи за адаптација на светскиот бестселер Чудовиштето од Фиренца, а каде холивудскиот заводник ќе се претвори во истоименото чудовиште. Филмот ќе го снима компанијата Фокс 2000, а како еден од продуцентите ќе биде и Џорџ Клуни. Оваа адаптација сакаше пред две години да ја направи Том Круз, но отстапи од проектот. Овој пат Клуни ќе го глуми убиецот, кој меѓу 60-тите и 80-тите години на минатиот век уби 15 луѓе без да биде фатен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma