Мистеријата решена: Огномет ги убил птиците во Арканзас

3 јануари, 20110
fireworks

Според експертите новогодишниот огномет бил причина за поморот на птици за време на новогодишната ноќ во Арканзас. Граѓаните од местото Беебе наместо уживање во огнометот одеднаш биле сведоци на “дожд“ од 5.000 мртви птици. “Црните птици летале на висина на покривите од куќите за да го избегнат огнометот од кој се исплашиле“, изјавила Карен Рове од институтот во Арканзас каде се вршеле испитувањата. Сепак, откако била изјавена причината за смртта на птиците, таа додала дека сеуште ќе се прават тестови и истражувања за токсини и болести на птиците.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi