Џулија Робертс и Том Хенкс казнети со 30.000 евра!!!? Биле сликани на мотор без кацига!? Шпанциве се крај:)

11 ноември, 20110
JRBOSS

Актерката Џулија Робертс и актерот Том Хенкс, биле казнети со парична казна од 30.000 евра за возење без кацига!

Поточно, на промотивниот постер за филмот Lari Kraun, актерката и актерот се фотографирани како возат мотор без кацига, а во Шпанија тоа се третира како кривично дело за поттикнување на опасност. Законот забранува било какво рекламирање кое поттикнува несовесно возење. Казната ќе мора да ја поделат и продуцентите на оваа комедија

Пејачката Шакира минатата година го имала истиот проблем кога во видео спотот возела мотор без кацига.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş