Алкохолот е причината за смртта на Рајан Дан од “Jackass”

23 јуни, 20110
ryan_dunn_jackass copy

Рајан Дан (34)со своето ново порше со брзина од 130 милји на час удрил во дрво во Пенсилванија.Покрај возачот, починал и неговиот сопатник Закари Хартвел.

Аутопсијата покажала дека Дан во крвта имал двапати поголема количина на алкохол од дозволеното и покрај тврдењата на неговите пријатели и семејството дека тој не би седнал пијан зад воланот. Но, Дан и порано е осудуван дури и за 23 сообраќајни прекршоци, меѓу кои и поради возење во пијана состојба.

Останатиот дел од тимот  “Jackass”, Џони Ноксвил, Бам Марџериа и многу други присуствувале на комеморацијата во средата, а се очекува дека тој ќе биде погребан до крајот на оваа недела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi