И кучињата го кренаа својот глас

23 јуни, 20110
CS_20100304_barking dog2

И кучињата го кренаа својот глас против пакет мерките за штедење на грчката влада. Припадниците на специјалните единици на грчката полиција со жив штит го бранеа имотот во владение на државата од насобраниот гнев на кучињата. Засега нема повредени во протестите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma