Ѕвездите и нивната битка со тежината

2 јули, 20110
gal_weight_raven_symone

Притисокот за тоа како сакаме и како треба да изгледаме, и залагањето да го оствариме тоа, кај некои функционира кај некои може да има и спротивни резултати. Како и обичните луѓе така и ѕвездите, некои можат да ја контролираат својата тежина некои пак не.

Raven-Symoné не само што има ново ТВ шоу, таа исто така има и ново витко тело. Како нејзиниот рејтинг за шоуто расте, така нејзината тежина се намалува. Raven успеала да ја намали тежината за неверојатни 70 килограми.

“Убаво е чувството да се носи облека а не наметка, изјавила Raven. И моите гради изгледаат супер добро! ”

Сето тоа го постигнала со 30-минутни вежбање, најмалку четири пати неделно, тоа и станало навика откако неколку години направила пауза од шоу-бизнисот.

Raven е едната од многуте кои успеаа да ја вратат својата нормална тежина, погледнете кои од другите ѕвезди успее да се вратат на нормала:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi