Еден од најубавите во светот – еко паркот Ксарет

10 ноември, 20110
eko park

Ксарет е еден од најпознатите и најубавите еко паркови во светот, дом на многу видови ендемични локални птици и загрозени животни, кој предлага уникатни забавни атракции, каде посетителите можат да се забавуваат учејќи за природните и археолошки убавини.

Паркот се простира на крајбрежјето на Мексико, во срцето на Ривиера Маја, што се одликува со впечатлив природен залив. За цивилизацијата на Маите, ова место било важно пристаниште и трговски центар и тука сеште може да се види археолошкото наследство од тој народ.

Ксарет е многу повеќе од сонце, песок и море. Еколошкиот парк ја допира душата на илјадници луѓе и ние Ви посакуваме на секој еден од Вас да има прилика да го посети ова рајско место.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş