Една раскошна вила со поглед на море

16 ноември, 20110
0

Не толку познатиот остров Пукет во Тајланд, крие во себе некои од најлуксузните и егзотични домови во денешно време. Денес ќе ви представиме една крајно впечатлива резиденција, станува збор за една вила, позиционирана скаловидно по карпестиот брег на Андаманското море, чија што архитектура не импесионира. Заобиколена од раскошна вегетација, дизајнот на проектот се надополнува од ваквата местоположба што ја оптимизира врската на надворешното и внатрешното пространство. Речиси сите соби се со огромни стаклени прозорци со поглед кон морето. Вредноста на оваа вила е нешто повеќе од 5 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi