Ејми Адамс е новата девојка на Супермен

28 март, 20110
amy-adams

Со избирањето на Ејми Адамс како новата девојка на Супермен, се комплетираше екипата која ќе биде дел од новиот филм Супермен.

Направивме голема аудиција, и од сето она што го видовме сметаме дека Ејми е најсоодветна за бараната улога, изјави директорот Снајдер.

Адамс ќе се приклучи на Хенри Кевил кој ја доби улогата на Супермен, Кевин Костнер како таткото Џонатан и Дајан Лејн како мајката Марта.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber