Ејми е мртва, а сепак руши рекорди!

25 август, 20110
ejmi-vajnhaus

Последниот албум на трагично загинатата Ејми Вајнхаус „ Back to Black“, по нејзината смрт, стана најпродаван албум на векот во Британија, пренесоа медиумите.

Албумот од 2006 година, е продаден во рекордни 3.259.100 примероци, соопштила компанијата која ги следи британските музички листи, ‘Official Chart Company“.

Предходниот рекорд го држеше Џејмс Блант со неговиот албум од 2005 година, ”Back To Bedlam“ кој бил продаден во 3.241.118 примероци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi