Екс сопругот на Брижит Бардо се самоубил

9 мај, 20110
eksbb

Gunter Sachs, роден во Германија, милјардер и поранешен сопруг на Брижит Бардо, со која беше во брак три години во шеесетите години, се самоубил на возраст од 78 години. Клекционер на уметнички дела и фотограф, кој исто така беше инволвиран со иранската кралица Soraya Esfandiary, се убил себеси во саботата во швајцарско одмаралиште, изјавило неговото семејство. Sachs кој се ожени во Лас Вегас со Бардо, само неколку недели од кога ја сретнал, а само неколку часа по нивната прва средба, тој испратил хелихоптер да пролета над нејзиниот дом и да фрли стотици ружи, додава BBC. Портпаролот на Бардо, изјавил дека таа е “уништена“ по неговата смрт.

Во соопштение објавено во неделата од старана на неговото семејство, а по негово барање, Sachs рекол дека одбрал да го заврши неговиот живот, откако се увидело дека страда од неизлечива дегенеративна болест која влијае на памтењето и  на способноста за комуникација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma