Екселенсе Пунта Кана

10 ноември, 20110
1

Екселенсе Пунта Кана е еден од најубавите спа центри во Доминиканската Република. Малата шума од кокосови палми го исполнува патот до ова село во колонијален стил кое е опкружено со блескави бели плажи.

На ова место има осум ресторани, десет барови, два огромни базени, како и приватни базени кои се дел од ВИП апартманите.

За разонода може да изберете да посетувате часови за јога и да јавате коњи, како и да ги набљудувате неверојатните погледи на зајдисонцето.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş