Елитна проституција: Вистинита приказна

8 август, 20110
Elitna-prostitucija

Исповест на мајка на позната манекенка која беше речиси вовлечени во синџирот на елитната проституција. Позната водителка и понуди пари во замена за “дружење” со Кинези.

– Мојата ќерка, која веќе неколку години е манекенка и беа понудени 700 евра за да помине седум дена на луксузна јахта на хрватското крајбрежје. Беше потребно да придружува неколку кинески бизнисмени и ако “добро се покаже”, и беше ветено дека ќе добие три илјади евра.

Вака ја започнува приказната Белграѓанката Б. Ж. Која, поради страв, не сакаше нејзиното име да се објави. За нејзината деветнаесет годишна ќерка вели дека е паметна девојка и добар студент која работи како модел за позната агенција. Сомнителната понуда, ја добла од позната телевизиска водителка, но ја одбила благодарени на нејзината мајка. Но, нејзините пријателки ја прифатиле.

– Веднаш штом ми кажа што и понудиле ми беше кристално јасно што се крие позади тоа – вели Б. Ж.

– Никогаш не би и дозволила да стори вакво нешто, сепак отидов да разговарам со водителката. Таа се обидуваше да ме убеди дека во овој ангажман, нема ништо контроверзно. Дека девојчињата ќе ги заработат парите само со тоа што ќе поминат неколку дена на јахта. Јас не дозволив мојата ќерка да оди на патувањето, но нејзините три другари, сепак, одлучија да прифатат.

Пријателиките на ќерка ми, малку постара од неа, манекенки од Србија, Босна и Црна Гора, отидоа на крстарење на јахта заедно со неколку кинески бизнисмени. Првиот ден и пратија неколку пораките, опишувајќи и колку совршено си поминуваат и дека направила грешка што не им се придружила.

– Но, веќе вториот ден, и испратија порака во која и признаа дека сепак била во право и дека позади целата приказна се крие елитна проституција – раскажува нашиот соговорник.

– Не сакале да прифатат да го работат “тоа“ и покрај фактот дека биле цело време под притисок. На крајот, им “исплатиле“ само 300 евра. Но, тие не сакаа да се заврши целата приказна на овој начин, затоа инсистираа да се сретнат со водителката. Дури, тогаш следуваа закани и уценувања, па на крајот беа приморани да се повлечат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit