Елизабет Харли спиела по железнички станици и си го продупчила носот! A на “газeто” има ли тетоважа? :)))

16 ноември, 20110
0

Елизабет Харли се облекувала како панкерка за да ги избегне момчињата кои само и додевале, била исфрлена од балетското училиште, а родителите мислеле дека е обична пропалица.

-Израснав во градот Басингстоук кој е на 77 километри од Лондон и целото детство сонував како еден дек ќе се преселам во Лондон, изјавила Елизабет Харли(46).

Актерката кога била тинејџерка се дружела со панкери, косата и била во облик на шилци и ја боела во сина и црвена боја. Имала продупчен нос и носела кожна јакна. Лиз тврди дека така се облекувала затоа што сакала да ги одбие момчињата кои и се пуштале.

-На 18 години со другарите почнавме да излегуваме во лондонските клубови. Мислевме дека сме страшно храби кога спиевме на железничката станица откако ќе ни избегаше последниот воз за дома- изјавила Харли.

Британската глумица се запишала во балетско училиште откако завршила средно. Ја исфрлиле откако отишла на летен одмор додека наставата се уште траела, а за тоа никого не изввестила.

После тоа се преселила во Лондон. Набргу почнала да глуми, а првата улога ја добила во 1987 во филмот Ариа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş