Ресторан на дрво…Зарем и ова постои некаде?!

16 ноември, 20110
1

Ресторан на дрво… дали е тоа можно?! Секако дека е возможно! Всушност ќе мора да се потегнете до Нов Зеланд каде се наоѓа Yellow treehouse caffe. Поставен е на 40 метри виско дрво и навистина работи и тоа одлично.

Овој ресторан  користи природна светлина, па така освен за фрижидер и апарат за кафе, преку ден не користи струја.

Место на кое со задоволство би се напила едно кафе…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş