Ем Хари Потер ем пијандура!

5 јули, 20110
daniel

Британскиот актер Даниел Ретклиф, ѕвездата на серијалот Хари Потер, во едно свое интервју изјавил дека пред неколку години бил зависник од алкохол.

21 годишниот актер, на своите осумнаесет години се соочувал со тежок проблем. Тој ја започал битката со зависноста од алкохол. Тоа беше во преиод кога го снимав “Хари Потер и полукрвниот принц”. Ми беше убаво што можев да живеам живот како многу други познати личности, но потоа сфатив дека мене тоа не ми одговара., изјавил Даниел.

Тој тврди дека во август 2010 година престанал да пие, и е многу среќен што папараците никогаш не успеале да го уловат во таква состојба.

Би сакал да можам да излезам и да да испијам некоја чаша, но ете јас немам граница, и подобро е вака, да останам дома и да поминам време со некој кој знае да ме насмее и опушти, додал во изјавата Даниел.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit