Ембарго за Хрватска на Пинк! Десетици адвокати низ Европа ќе бараат правда за Митровиќ!

7 август, 20110
pink1_335722S1

Жељко Митровиќ издал налог во Понеделник сите негови авиони заедно со неговите адвокати да одлетаат за Хрватска, Брисел, Стразбур и Лондон каде ќе ја приложат целата документација за селективно работење на хрватските државни органи.

Весникот Блиц од Белград пишува дека сопственикот на Пинк е во некаква приватна војна со Хрватска, откако тие одлучиле да му ја продадат јахтата која била одземена минатата година.

Да потсетиме дека Митровиќ одлучил да ги забрани сите гостувања на познати пејачи и глумци од Хрватска во неговата телевизија, исто така и рекламирањето на хрватските производи во рекламните блокови.

Митровиќ е уверен дека неговите адвокати ќе извојуваат победа и дека ќе си ја поврати својата јахта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit