Emilio Pucci: Аристократија и шик

16 ноември, 20110
1

Ја обожаваме есенската колекција на Emilio Pucci, бидејќи зрачи со толку многу класика, убавина и истанченост. Облеката на флорентинската модна куќа е миленичка на многу селебрити личности бидејќи дава чувство на женственост и луксуз. Дизајнерот овој пат не навраќа кон минати епохи, каде владеат сексипилни кројки и тешки материјали. Особен впечаток прави деколтето, каде се забележува неверојатно разнообразие од форми. Есенската колекција е богата со ефектни геометриски принтови, карактеристични за брендот кои се разнообразени од ултра елегантни модели со богат барок отпечаток.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş