Еминем ќе го тужи Ауди?

5 јуни, 20110
1978076724de8dc73152b7154548038_640x35785

Ауди неодамна објави реклама за новиот A6 Avant  која многу брзо стана предмет на разгледување на американците. Ауди баш сака да провоцира! Овој пат, случајно или намерно, скоро даго има ископирано целото сценарио од рекламата за Chrysler 200 и го искористил за својата реклама за A6 Avant.

Прво се има појавено рекламата на автомобилската компанија за моделот Chrysler 200 за време на финалето на Superbowl со Еминем во главната улога, додека во позадина се слуша мзуиката од неговиот хит “Lose Yourself”.

Неодамна, по на оваа реклама, се појавува и рекламата за новиот A6 Avant, која не само што трае колку и онаа на Chrysler, туку ја користи и истата музичка позадина и слични сцени со американската верзија.

Проценете сами!

http://www.youtube.com/watch?v=ds6iaBIPmhE&feature=player_embedded

Од Chrysler се уште се немаат ништо објавено за оваа провокација, но затоа дискографската куќа на Еминем Eight Mile Style најавила туќба против Ауди, но и барање за да се запре емитувањето на рекламта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/