Еминем ќе плаче, останал без филм

16 август, 20110
Eminem

Студиото Дримворкс се откажа од снимањето на “Southpaw”, кој требаше да биде враќање на Еминем на големото платно по една деценија одсуство.

Како што пренесува Ем-Ти-Ви (МТВ) снимањето требало да започне во 2012 година, но студиото се откажало од проектот. Причините за оваа одлука не се официјално соопштени, но најверојатно е заради тоа што Дримворкс во план има премногу филмови за бокс и други форми на борба.

Филмот “Southpaw” беше најавен како приказна за еден боксер кој треба да ја надмине повеќе несреќни околности за да се врати на врвот. Улогата на Еминем е опишана како “боксер кој доаѓа до титулата, но потоа му се урива целиот свет заради трагедија.”

Американскиот рапер дебитираше во филмот “Осум милји” од 2002 година кој е делумно и автобиографска приказна. Постои можност да филмот, кој требаше да го режира Антони Фугуа (Ден за обука) го превзеде друго студио.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit