Еве ги новите “Мапети”

21 јуни, 20110
Еве ги новите “Мапети”

Во ноември ќе може да ги видиме новите Мапети. Во новиот филм славната екипа ќе мора повторно да се обедини, иако мис Пиги е уредничка на Вог, Гонзо е успешен бизнисмен, а Sверко е во установа во која учи да го контролира својот бес…

За главните улоги гласовите ги позајмија: Ејми Адамс, Џејсон Сигел и Крис Купер, а се појавуваат и Мила Кунис, Кети Пери, Вупи Голдберг и други.

Филмот е во режија на Џејмс Бобин.

http://www.youtube.com/watch?v=Ay5skbka9Yk&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma