Еве од кого Kate ја ископирала венчаницата

11 мај, 20110
Wedding+Ceremony

Кога Kate Middleton се појави во преубавата венчаница остави без здив милиони луѓе низ светот. За изгледот на венчаницата беше задолжена дизајнерката Sarah Burton. Но, информацијата заедно со фотографијата која се појави на странските сајтови ја шокираше целата јавност.

Истата венчаница која ја носеше Kate на својата венчавка, ја има носено Lydia Burrows на својата венчавка која се случила минатата година. Фустанот е речиси ист, разликата е тоа што ракавите на Kate се долги, а на Lydia биле до лактите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi