Факти за хеликоптерите

20 јули, 20110
4438591

1. Хеликоптерите се побезбедни од авионите.
2. При престанок на работа на моторот, перките продолжуваат да работаат овозможувајќи спуштање на земја.
3. Современите типови на хеликоптери не се посложени за управување од некои основни модели на авиони.
4. Хеликоптерите се особено побезбедни за летање и управување по лоши временски услови, затоа што може да успорат, застанат или летаат во обратен смер (рикверц).
5. Ниту еден модел на авион нема да ви ја приушти оваа глетка. Хеликоптерите тоа го можат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit