Фасцинантен подвиг, магионичар оди по Темза

27 јуни, 20110
mag

Многу магионичари направиле неверојатни подвизи, но Британскиот магионичар Динамо, со вистинско име Стив Фрејн навистина ги воодушевил неговите сограѓани, одејќи по реката Темза.

Запрепастените очевидци го следеле Динамо во неговиот неверојатен подвиг, меѓу нив биле и Џеј Зи, Вил Смит, Парис Хилтон и други.

Динамо највил дека следен негов подвиг ќе биде претварање на снег во дијаманти. Тоа би требало да се случи на аустриските планини.

Тој изјавил дека магионичарските вештини ги научил од неговиот дедо, но со негово созревање и вежбање уште подобро ги совладал и усовршил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/